Dag 4














Vila behöver man mellan varven.
Ha det gott o shoppa loss idag!
Vad ska man handla i Neapel?
Kram Skorpan
💕Godmorgon💕☕
Italiensk mat är något av de godaste som finns, också tacksamt eftersom det ofta går snabbt att göra.
Det var oerhört länge sen som jag "vågade" äta pasta sent på kvällen. Men igår gjorde jag slag i saken!
Insåg att det hade varit åtta timmar sedan senaste måltiden. Övertid på jobbet pga sjukdom i staben, iväg o göra ärenden innan jag äntligen landade hemma med en kasse varor.
Pasta Carbonara fick det bli, fy fan vad gott. Även godare kl 20.30 😄
🍃
Kan berätta att jag har delad vårdnad... Om en kavaj som jag köpte 🤣 Second hand, min kompis fick lösa ut den för ett par dagar sen då jag själv inte skulle hinna. Hon blev störtkär i den också😄 Väl swishat och skulle hämta den igår så kom vi fram till att det blir delad vårdnad. När hon vill ha den vid nåt tillfälle så säger hon bara till.
Vi är helt olika i kroppsstorlek, men lika fan passar den båda ändå. Det är så härligt med kläder!
Idag välförtjänt sovmorgon. Har varit så trött hela veckan.
Kram till er 💕
Godmorgon,
Så härligt ni har det. Brukar också besöka kyrkor när jag är utomlands, intressant och vackert att se.
Fortsätt njut av mat, dryck, shopping, tack för du delar med dig av fina bilder.
Är tiden fortsatt på mina sida av det jag jobbar för ✨💛?
Kram :) 🌱
Det är nästan så jag känner tidens vingslag bara genom att se på bilderna. Så typiskt att hela gradinuppsättningen for i golvet, jag brukar också råka ut för sådana fadäser. Så schysst av Umberto att bjuda på kaffe efteråt.
Här har vi fått påfyllning med snö och några få minusgrader. Njuter för fullt! Våren och sommaren kan allt vänta tycker jag.
Kram 🐈⬛
Dagens äventyr avklarat,allt från att hänga i gardinerna till att gå under jorden,😊.Så bra med en sovmorgon 😊,man behöver ta igen sig för att sen fortsätta med allt det intressanta 😊
Go Ozzy,go med pizza!!😊👍.Gott är gott och då ska man lyxa med det, speciellt på en semester 😊
Ja,kyrkan ser vacker ut😊.Tänk på alla de detaljer som en sån kyrka har.Det har minsann krävt en hel del jobb i tiderna när den byggdes.
Shopping,kräver energi😊 ,att vara smakråd,betalaren,kass bärare😊.Men ni klarar det!!😊.Gäller att ibland ta välförtjänta glass pauser.
Idag ska jag och en väninna fara för att se min dotter tävla.Ska bli kul😊
Sen städning och därefter jobbsökning.
Ha en bra dag!😊
Kram Solstjärnan ☀️
Hej!
Tack för alla fina bilder, gillar aldrig gå under jorden men här hade jag nog gjort ett undantag...så spännande och intressant
Shopping i Neapel låter bra, snygga väskor och skor lär det väl finnas gott om....och kanske till överkomliga priser
Önskar er en härlig dag !
Hos oss står regnet som spön i backen och jag skall bli lite nostalgisk och lösa melodikrysset idag.
Kram
Fantastiskt intressant med det gamla Neapel!
Tack för titten!
Vilken tur att du inte skadade dig när gardinen rasade ner!
Ha det gott o stora kramen, Everyhopa! ;0}
Hej Semesterfirare
Vilka härliga dagar ni har Fina vyer .
Förstår att du hellre tar en paus än går underjord ;-)
Välförtjänt kan jag tänka .Många steg på stegräknaren <3
Alltså guud så god pizzan ser ut !Kan bara hålla med Ozzy :-)
Shoppa lugnt :-)
Kram Anki med liten flock
Hej
Låta ezmaralda njuta av sina semester. Jag har sett igår och idag nörja några som ställa frågor om allt. Men hon besvara inte dessa frågor innan hon är hemma typ söndag eller mändag. Har lite tålmodigt. Även visar hänsyn och respekt för ezmaralda också även hennes familjen.
Jag vet väl ni längtar också men vänta lite till bara
Ha det bra även kärlek och glädje till er alla❤️
Kommer jag få jobba på nya lite nästa vecka? Fredag och lördag?
Kram. Ha en fin dag: )
Härligt att ni har det bra och får se massa saker!
Kram :)
Förresten, du F som letade efter bankdosan. Hittade du den?
Åh vad gott de såg ut med maten!! Roligt att läsa om era äventyr där borta :-)
Själv har jag åkt in till storstan Cork nu och bor på hotell på faktura hela helgen😂😂😂 Igår träffade jag en musiker på en pub som har hört av sig och är intresserad av att spela, och imorn ska jag träffa ännu en! Känner mig lite stolt eller något över att jag på bara två veckor lyckats knyta kontakter och bara kastat mig ut. Känner dock att storstan inte är ngt för mig, dom små byarna är mysigare.
Vill dock att en sån där riktigt oslipad diamant som älskar country ska dyka upp och att vi kan skriva historia tillsammans, men det kommer väl antar jag?
Kram
❤️
Vilken fantastiskt fin kyrka!
Har nu jobbat i en vecka på nya jobbet. Jag sa till flera arbetskamrater, vad har jag gett mig in i?!
Tala om stress bland allihopa, en hemsk stress!!
Kommer jag att bli kvar eller orkar inte jag heller med arbetsuppgifterna?
Ha det fint!
Hej! Det ser jättemysigt ut.
Jag funderar själv på att åka nånstans med min dotter i sommar men jag har inte super bra ekonomi så vill inte åka nånstans dyrt men jag vet inte heller vart i världen som kan vara roligt för en 11 årig tjej utan kompisar. Har du några tips? Eller kanske någon bloggläsare har?
Fick tyvärr inte möjlighet att ha semester tillsammans med min väninna och hennes barn i år men vi funderar på att åka till London vid jul.
Kram
Härligt att ni har det bra och får se massa saker!
Kram :)
Förresten, du F som letade efter bankdosan. Hittade du den?
Bråda dagar och hatten av för allt ni hittar på :) Tråångt där under jorden så hade också hoppat över :) Njut av sista dagen och ha en bra hemresa i morgon. Snö och minusgrader här. Fy fan! Kram
Så mysigt ni har det 😊
Kram 🤗
skriven
Vad är det för fel på Nina ? Vill hon skapa konflikt med flit ? Litar inte på den kvinnan. Så himla dåligt av henne att skriva till A.
Kram